היעדים הפופולריים ביותר בישראל לרכיבות שטח

היעדים הפופולריים ביותר בישראל לרכיבות שטח

בישראל, ישנם מספר יעדים מופלאים לרכיבות שטח שמושכים רוכבים מכל רחבי הארץ. מרצועת הכרמל המלהיבה ועד לעליות האתגריות של הרי מנשה, כל רוכב מוצא כאן את המקום המושלם עבורו. סינגל בארי ומסלול האופניים באיזור צפת, למשל, מציעים נופים מדהימים חוצי דשאון והרשמים בלתי נשכחים.

בין המקומות הפופולריים לרכיבת שטח ניתן למצוא את יערות הכרמל שמציעים רכיבה בכל עונות השנה, עם נופים מרהיבים ושבילים מאתגרים. יערות מנשה הם דוגמה נוספת ליעד מעולה לרוכבים, המספק מסלולים מגוונים והרפתקאות שמתאימות לכל רמה.

באיזור הצפון, ניתן למצוא את המסלול המרהיב של כביש 886, העובר מעל אצבע הגליל ומספק נופים מרהיבים של החרמון. במסלול זה הנהיגה אינה פשוטה, אך הנופים המדהימים יותר ממפצים על המאמץ. למי שמחפש חוויה ייחודית באמת, חוף הבונים בין קיסריה וחוף הים מציע חוויה מדהימה של רכיבת חוף.

רכיבות שטח בישראל

רכיבות שטח בישראל הפכו לתחום פופולרי במיוחד בשנים האחרונות. הן מציעות מסלולים מרהיבים ונופים מדהימים שמרחיבים את הלב ומפוארים את החוויה עצמה. הרכיבה בשטח כאן כוללת היסטוריה עשירה ושימת דגש על בטיחות והכנה.

היסטוריה ותרבות של רכיבות שטח

רכיבות שטח בישראל החלו לתפוס תאוצה בשנות ה-90, כשחלק גדול מהציבור החל לגלות את היופי והמגוון שבשבילי הארץ. עם הזמן, קמו מועדוני רכיבה ותחרויות נהפכו לפופולריות ביותר. יערות, שמורות טבע ואזורי מדבר מציעים מגוון מסלולים המתאימים כל אחד לרמתו.

תרבות הרכיבה כוללת גם ערכים של שיתוף וחברות. הרוכבים נמצאים לא פעם יחד במסעות קבוצתיים, במהלכם הם מחליפים טיפים ומתנסים בהרפתקאות משותפות. התרבות הזאת תרמה רבות לפיתוח קהילת רכיבה מגובשת ותומכת.

חשיבות הבטיחות וההכנה המתאימה

בטיחות במהלך רכיבות שטח היא גורם מכריע בהנאה ובתחושת הביטחון של הרוכב. יש לשים דגש על שימוש בציוד הגנה מתאים כמו קסדה, כפפות וברכיות. הציוד המודרני להרים כולל גם רכבים משוכללים עם בולמי זעזועים כמו הטרקטורונים של חברת אקסס.

הכנה מוקדמת למסלולים יכולה למנוע תקלות ולשפר את חוויית הרכיבה. רוכבים ותיקים ממליצים לבדוק את תנאי השטח ולתכנן את המסלול מראש, כולל תחנות מנוחה ואספקה של מים ומזון. חשוב גם לדעת לתפעל תקלות טכניות באופניים כדי להבטיח מסע חלק ובטוח כמה שיותר.

היעדים החמים באזור הצפון

אזור הצפון בישראל מציע אפשרויות רבות לרכיבות שטח, המיועדות לכל הגילאים והמקצוענים. שני האזורים המובילים לטיולי רכיבת שטח בצפון הם רמת הגולן והחרמון, וגליל עליון ותחתון.

רמת הגולן והחרמון

רמת הגולן והחרמון ידועים בנופים הפראיים והיפהפיים. רכיבות שטח באזור זה כוללות מסלולים מגוונים – ממרחבים פתוחים עם נופים עוצרי נשימה ועד ליער מקסים שמגן מהשמש הקיצית.

במיוחד בחורף, החרמון מציע חוויה ייחודית של רכיבה בשלג. המסלולים השונים מיועדים גם למתחילים וגם למתקדמים, ומציעים חוויה אתגרית בסביבה שהשתמרה בתצורתה הטבעית. החרמון מציע גם רכיבות מסודרות שמאפשרות חוויות מרחיבות אופקים.

גליל עליון ותחתון

הגליל העליון והתחתון הם פרד כדי טיולי שטח למי שמחפשים נופים ירוקים ואווירה כפרית. המסלולים ברחבי הגליל התחתון והעליון עוברים דרך יערות, נחלים ושבילים מאתגרים.

אזור הגליל העליון מתגלה במשולב מחלונות וריחות משכרים, בו מטיילים יחוו נופים ירוקים ורחבים כמו גם רכיבה בתוך שטחים מובנים עם פינות חמד נסתרות. הגליל התחתון מציע נופים יפהפיים של הרים וגבעות, עם אפשרות לטעום מתוצרת חקלאית מקומית.

מסלולים מובילים במרכז ובדרום הארץ

באזור המרכז ובדרום הארץ קיימים מסלולי שטח מדהימים שמציעים חוויות ייחודיות לנופים הישראלים. מטיילים יכולים ליהנות מהטבע הפראי והשקט במקומות הללו.

פארק קנדה והרי ירושלים

פארק קנדה ממוקם באזור לטרון ונמצא כ-25 ק”מ ממערב לירושלים. הפארק משתרע על פני שטח נרחב ומציע מסלולי רכיבה מגוונים. המטיילים יכולים ליהנות מנופים מרהיבים של יערות, עמקים ואגמים מלאכותיים. הפארק מתאים לרכיבות של משפחות ושל רוכבים מנוסים כאחד.

אזור הרי ירושלים מציע רכיבות מאתגרות דרך יערות צפופים ונחלים זורמים. הרכיבה באזור זה כוללת עליות וירידות תלולות, והיא מיועדת למטיילים המחפשים אתגרים רגשיים ומנטליים. נופים של הרי יהודה המרהיבים נשקפים תוך כדי הרכיבה, וניתן למצוא מעיינות קטנים לאורכו של המסלול לנוחיות המטיילים.

נגב ומדבר יהודה

אזור הנגב ומדבר יהודה מציע מסלולי שטח מדבריים מדהימים. אחד המסלולים הפופולריים באזור זה הוא שמורת עין גדי. השמורה מציעה רכיבות דרך נופים מדבריים ונאות מדבר ירוקים, עם אפשרויות לטבילה במעיינות קרירים.

מדבר יהודה כולל גם מסלולים מאתגרים יותר, עם עליות פיזיות תובעניות ונופים מרהיבים של ים המלח והערבה. המסלולים באזור זה מיועדים לרוכבים מנוסים המחפשים חוויות רכיבה מאתגרות ומספקות. מטיילים אף יכולים ליהנות מתצפיות מדהימות לגבולות ירדן ואזור ים המלח, ולהכיר את הטבע המדברי הישראלי במלוא עוצמתו.

קהילת רוכבי השטח ואירועים קבוצתיים

קהילת רוכבי השטח בישראל היא אחת הקהילות הפעילות והמגוונות ביותר. אנשים מכול הגילאים והרקעים משתתפים באירועי רכיבה, חלקם נחלים, חלקם אגמים ואפילו מדבריות. מטרתם העיקרית היא ליהנות מהטבע תוך כדי שמירה על הסביבה והטבע.

אחת הקבוצות הפעילות ביותר היא “רוכבים בכיף”. מדובר במיזם חברתי ללא עלות. קבוצה זו מאורגנת להתנדבות מלאה והחברים בה חולקים מסלולים, תמונות ונפגשים לרכיבות משותפות.

קבוצה נוספת היא “קק”ל bike”, שמארגנת רכיבות בשיתוף עם קרן הקיימת לישראל. חברי הקבוצה משתפים זה את זה בטיפים ועצות ונהנים מרכיבות מאורגנות בפארקים ובשטחים הפתוחים של קק”ל.

מועדון הרוכבים “זולו-דו”שים גדולים” מאגד בתוכו את רוכבי האופנועים, ולו יש דרישה יחידה: רק אופנועי שטח. חברי המועדון נפגשים לרכיבות רחבות ויוצאים יחד למסלולים מאתגרים במיוחד.

עמותת רוכבי השטח הישראלית מארגנת מרוצים ואירועים המושכים רוכבים גם מחו”ל. כמו כן, הארועים נועדו להפגון אחריות רכיבה ותשומת לב לבטיחות. האתר “רוכבים ישראל” מספק מידע עדכני על אופנועים וחדשות מהתחום. מדובר במקור ידע חשוב לכל חובבי האופנועים, עם מדריכים, טיפים ורכיבות מומלצות.

באמצעות האירועים הקבוצתיים והקהילות הפעילות, רוכבי השטח בישראל זוכים ליהנות מאירועי רכיבה שאינם רק ספורט אלא גם חוויה חברתית מלמדת ומהנה.

דילוג לתוכן