חילוץ רכב מהשטח - כיצד עושים זאת נכון

חילוץ רכב מהשטח – כיצד עושים זאת נכון

נהיגה בתנאי שטח זו חוויה מלהיבה לכל הדעות. יחד עם זאת, לא תמיד הדברים הולכים כמתוכנן, ואתם יכולים למצוא את עצמכם נדרשים להתמודד עם אתגרים, כמו למשל להיתקע עם הרכב בשטח. 

חילוץ רכב מהשטח זו משימה מאוד מורכבת, לכן חשוב שתהיו ערוכים לסיטואציה כזאת, ותדעו כיצד לפעול ומה לעשות במידה והרכב שלכם נתקע בשטח באופן בלתי צפוי. למרות שזה אולי נשמע מטריד, אל לכם לדאוג. עם הכלים והטכניקות הנכונות, תוכלו לחלץ את הרכב בבטחה, ואולי אפילו להמשיך בטיול. 

בצעו הערכת מצב

אם נתקעתם עם הרכב בשטח השלב הראשון יהיה לבצע הערכת מצב. לפני שאתם מחליטים לנקוט באיזושהי פעולה, עצרו רגע ובדקו מה מצב הרכב ותנאי השטח כדי להחליט על הדרך הנכונה ביותר לפעול במצבכם. חפשו מכשולים שעשויים לחסום את הדרך, והעריכו אם אתם יכולים לחלץ את הרכב בכוחות עצמכם, או שיש צורך בעזרה וכלי חילוץ נוספים. כמו כן שימו לב לסביבה סביב הרכב התקוע, ובדקו אם יש לכם מרחב תמרון אשר חיוני לתהליך החילוץ. 

השתמשו בכלי חילוץ מתאימים

כדי לחלץ כלי רכב מהשטח, עליכם להצטייד בכל הכלים הנכונים. ישנם סוגים שונים של כלי חילוץ כמו למשל כננות ורצועות גרירה. ישנם משטחים וכלי חילוץ מגוונים אשר יכולים לספק אחיזה יותר טובה בשטח חלקלק. לרוב, כאשר נוסעים לטיול כקבוצה, ישנם גם כלי רכב נוספים שיכולים לעזור עם משימת החילוץ, אך לפני שיוצאים לדרך, חשוב לוודא שיש לכם את כל הציוד ושהצוות המחלץ עשה זאת בעבר. 

וודאו שיש לרכב מספיק אחיזה

יצירת אחיזה מתאימה היא שלב חיוני בחילוץ הרכב, וכדי לעשות זאת, לעיתים תצטרכו להשתמש בציוד מתאים כמו למשל קרשים, שאפלות, ג’ק חילוץ, כרית מתנפחת וסוגים אחרים של משטחים שיכולים להרים את הרכב או לחלופין להתאים את הסביבה כך שיהיה קל יותר לחלץ אותו מהמנח שבו נתקע. גם את חפירה יהיה יעיל במידה ושקעתם בחול, כך תוכלו לחפור סביב הגלגלים וליצור להם מסלול חילוץ. 

משיכת הרכב

לאחר שיצרתם את התנאים האופטימליים למשיכת הרכב, הגיע רגע האמת. תמיד כדאי להשתמש ברצועות וחבלים מקצועיים אשר לא יקרעו, סביר להניח שאם יצאתם לטיול שטח, יש לכם כאלו ברכב. ייתכן שתצטרכו לטלטל מעט את הרכב, או להפעיל עליו מעט משקל בעת החילוץ. זה יכול לעזור לכם לשחרר את הרכב מהשטח ולספק את המומנטום שאתם צריכים כדי לחלץ אותו. כמובן שכל פעולה כזאת צריכה להתבצע בעדינות ובריכוז כדי למנוע פגיעה ברכב. 

אם יש ספק אין ספק, הזמינו חילוץ מקצועי

אם אינכם מצליחים לחלץ את הרכב בעצמכם, או שיצאתם לטיול שטח לבד, ללא רכבים נוספים. אתם תמיד יכולים לפנות לסיוע מקצועי. וודאו שיש לכם בהישג יד טלפון של מוסך נייד המספק שירותי דרך זמינים ויכול להגיע לכל מקום בו אתם נמצאים כדי לחלץ את הרכב. לשירותי דרך יש את כל הכלים, הידע והניסיון שיעזרו לכם להתמודד עם האתגר בהצלחה. 

לחלופין, אם אתם רוצים לזכות לשקט נפשי, תוכלו לצאת לטיול שטח שארגנה חברה מקצועית אשר מתמחה בהרפתקאות שטח, ויכולה לספק לכם את כלי הרכב, כמו גם את העזרה הדרושה במידה ונתקעתם בליבו של שטח מאתגר או שמשהו השתבש במהלך הטיול. 

אין ספק, שזה  אף פעם לא נעים להיתקע בשטח, אבל עם הכלים הנכונים, או עם חבירה לאנשי מקצוע מיומנים, תוכלו לחלץ את הרכב בבטחה ואם לא נגרם לו נזק, להמשיך בטיול.

דילוג לתוכן