טיולי שטח - כיצד לעשות זאת נכון ובטוח

טיולי שטח – כיצד לעשות זאת נכון ובטוח

אם אתם רוצים לחקור את היופי הטבעי של ארץ ישראל קצת יותר לעומק, טיולי שטח יהיו בחירה מעולה. מרכסי הרים ועד דיונות מדבריות, לא חסרים נופים מרהיבים לחקור, כאשר תוכלו לעשות זאת ביותר דרכים מאחת. אופניים, רכבי שטח, ג’יפים ואופנועים אלו רק חלק מהאפשרויות שעומדות לרשותכם, לכל אפשרות היתרונות המיוחדים שלה. יחד עם זאת, בכל דרך בה תבחרו, עליכם להבטיח שתעשו זאת נכון ובטוח.

שפע של מסלולים לאופניים מצפון ועד דרום

רכיבה על אופניים זו אחת הדרכים הפופולריות ביותר לחקור את המרחבים הפתוחים. בין אם אתם רוכבים על אופניים לאורך החוף, או באזורים שונים ומגוונים ברחבי הארץ, יש המון מסלולי אופניים ציוריים שתכלו ליהנות מהם. ועדיין, למרות ההנאה שצפויה לכם, חשוב לוודא שכולם יוצאים למסלול עם הציוד הנכון, אשר כולל קסדה, בגדי רכיבה נוחים ונעליים איכותיות. מעבר לכך, חשוב לוודא שהאופניים עצמם תקינים ויכולים לעמוד באתגרי שטח שונים.

במקום תרמיל ומקל, שכרו טרקטורון או ג’יפ

למי שמחפש חוויה הרפתקנית יותר, טרקטורונים, ג’יפים וכלי שטח אחרים יכולים להיות אופציה מצוינת. רכבים אלו נועדו להתמודד עם תנאי שטח שונים, מה שהופך אותם לשותפים המושלמים שלכם כאשר אתם רוצים לצלוח מסלולים מורכבים יותר. יחד עם זאת, גם כשיוצאים לטיול עם ג’יפ וטרקטורון חשוב להצטייד בציוד המתאים, בהתאם לכלי הרכב שבו אתם נוסעים. הקפידו גם לנהוג רק במסלולים ייעודיים, כדי למנוע פגיעה בסביבה וכדי שלא למצוא את עצמכם במצבי סיכון כאלו ואחרים.

אין ריגוש גדול יותר מאשר לחקור את השטחים הפתוחים עם אופנוע

חובבי הריגושים האולטימטיביים, שאוהבים להרגיש את האדרנלין זורם להם בדם, ייהנו לצאת לשטח עם אופנוע. בין אם יש לכם אופנוע שטח משולב, המאפשר לכם לנהוג גם בכביש וגם בשטחים הפתוחים, ובין אם אופנוע שטח רגיל, תוכלו ליהנות ממגוון עצום של מסלולים ולשכלל את כישורי נהיגת השטח שלכם. עם זאת זכרו, שרכיבה על אופנועי שטח עשויה להיות מסוכנת ועליכם להגן על עצמכם באמצעות ציוד שטח מתאים לאופנוענים, לרבות קסדה, מגנים, חליפה, מגפי רכיבה, משקפי אבק ועוד.

לא משנה כיצד תחקרו את השטח, הקפידו על בטיחות

ללא קשר לסוג טיולי השטח שאתם מעדיפים, הבטיחות תמיד צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם. לכן לפני שאתם יוצאים להרפתקה כלשהי, חשוב לבצע בדיקת בטיחות יסודית של כל כלי הרכב והציוד. אם אתם שוכרים כלי רכב מחברה, הקפידו שזאת תהיה חברה מנוסה ובעלת מוניטין. וודאו שהחברה מספקת לכם הכשרה מתאימה, כך שתדעו כיצד להפעיל את כלי הרכב, או מה לעשות במקרה של תאונה. כמובן שחשוב שתהיו בעלי רישיון וניסיון מתאימים.

תכננו את הטיול מראש, על כל האספקטים החשובים

כאשר מתכננים טיול שטח, עליכם לקחת בחשבון את הצרכים של כל המשתתפים, להתארגן עם ציוד הבטיחות המתאים, לתכנן מראש את המסלולים, לעבור על מפות ולהיות כמה שיותר מאורגנים לגבי דלק, אוכל ועוד. כמו כן, כדאי להיות מודעים לתנאי השטח במסלול, ולוודא שדרגת הקושי מתאימה לכל המשתתפים. לא פחות חשוב בדקו מה צפוי להיות מזג האוויר בזמן הטיול. ולבסוף כדאי שתהיה לכם תכנית גיבוי למקרה שתיאלצו להתמודד עם שינויים בלתי צפויים.

זכרו – תמיד אפשר לשתף פעולה עם חברה מקצועית

אם אתם רוצים ליהנות מהריגוש של טיול שטח, מבלי לטרוח ולתכנן הכל בעצמכם, פניה לחברה מקצועית יכולה להיות אופציה נהדרת עבורכם. יש המון חברות שיכולות לספק הכל, החל מכלי רכב מצוידים וחדשניים ועד למדריכים מנוסים שיעזרו להבטיח שהטיול יהיה בטוח ומהנה. לעיתים קרובות חברה מקצועית גם יכולה לספק לכם חבילה מותאמת אישית לצרכי הטיול שלכם.

בין אם בוחרים בחברה מקצועית ובין אם מתכננים הכל בעצמכם, חשוב לתת עדיפות לבטיחות כדי להבטיח שהטיול בשטח יהיה נטול דאגות ומהנה!

דילוג לתוכן