כך תתחזקו את הג'יפים שלכם בצורה נכונה

כך תתחזקו את הג’יפים שלכם בצורה נכונה

אחרי שקניתם ג’יפ חדש יהיה עליכם לעשות הכל על מנת לשמור עליו כמו שצריך. הציפייה היא שהג’יפ ישרת אתכם בצורה נאמנה, כל זאת בתנאי שתתחזקו אותו כנדרש. כל אחד יכול לקחת את התחזוקה של הג’יפ למקומות אחרים, עם זאת יש דברים שהם בגדר חובה. גם אם לא בא לכם להשתעבד לתחזוקת הג’יפ יהיה עליכם ליישם אותם הלכה למעשה. הדגשים האלה יכולים להיות מעולים גם לאלה שיש ברשותם רכב פרטי. את כל כלי הרכב יהיה ניתן לתחזק פחות או יותר באותו האופן עם התאמות מסוימות. העניין עם ג’יפים הוא שנוסעים בהם נסיעות שטח מאתגרות, כאלה שמחייבות להיות בבקרה תמידית.  

ניקוי הרכב בסיום כל נסיעה

סיימתם זה עתה נסיעת שטח? אנו מקווים כי נהניתם מהנסיעה עצמה. מיד עם ההגעה לבית יהיה עליכם לדאוג לנקות את הג’יפ ביסודיות. אם לא תנקו את הבוץ ואת הלכלוך שהצטבר, זה עשוי לגרום לבעיות תכופות. אומנם הג’יפ מיועד לנסיעת שטח, אך יהיה עליכם לדאוג לנקות אותו בכל הזדמנות. תוכלו לרכוש מראש חומרי ניקוי ייעודיים שיאפשרו לכם להסיר את הבוץ ואת הלכלוך בקלות. כך לא תמצאו את עצמכם עובדים קשה מבלי להשיג את התוצאות הרצויות.  

טיפולים תקופתיים ללא דיחוי

אתם מאלה שדוחים את הטיפולים ברכב הפרטי עד המקסימום האפשרי? בכל מה שנוגע לטיפולים תקופתיים לג’יפ המציאות צריכה להיות אחרת לגמרי. עליכם לזכור כי נסיעת שטח שונה בתכלית בהשוואה לנסיעה עירונית או בינעירונית. יהיה עליכם לדעת כי אתם נותנים לג’יפ את הטיפולים הנכונים עבורו. לכן כל פעם שמגיע טיפול תקופתי יהיה עליכם לבצע אותו בהקדם האפשרי. כך לא תמצאו את עצמכם במציאות שבה אתם דוחים את הטיפולים ומסכנים את עצמכם.

החלפת מצבר באופן קבוע

ברכבים פרטיים ניתן יהיה לחכות כאשר המצבר כבר ישבוק חיים בשלב כזה או אחר. בג’יפים המציאות היא שהמצבר נמצא במאמץ מתמיד, בטח בנסיעת שטח מאתגרת במיוחד. לא מן הנמנע כי תדירות החלפת המצבר תהיה גבוהה לעומת מה שנדמה לכם. החלפת מצבר לרכב שונה בהשוואה להחלפת מצבר לג’יפ. יהיה עליכם לבצע את ההחלפה באופן קבוע בכל פעם שאתם מבחינים בקושי בהנעה. זוהי הדרך הבטוחה למנוע מצב שבו תמצאו את עצמכם תקועים בלי יכולת להניע את הג’יפ.  

החזיקו ציוד חילוץ בג’יפ עצמו

שקעתם או נתקעתם בעקבות נסיעת שטח? עליכם להחזיק בתוך הג’יפ ציוד שיסייע לכם להיחלץ מהמצב במהירות האפשרית. הרי כל הניסיונות הכושלים שלכם להיחלץ מהמצב רק עלולים להחמיר אותו. טוב תעשו אם תרכשו מראש ציוד מתאים שיאפשר לכם לפתור כל סיטואציה שעולה לכם לראש. כאשר יוצאים לנסיעת שטח ניתן יהיה לדעת איך היא מתחילה, אך לא איך היא מסתיימת. כך שתצטרכו להכין את עצמכם לרע ביותר, אך גם לקוות לטוב ביותר.
דילוג לתוכן