טיולי שטח

טיולי שטח

טיולי שטח

כל האפשרויות פתוחות

אם אתם אוהבים אתגרים, אוהבים טבע, אוהבים אנשים ומחפשים חוויה אמיתית, כזאת שתזכרו גם בעוד הרבה מאוד שנים – טיולי שטח יכולים בהחלט להיות הדבר המתאים. למה בדיוק מתכוונים כשאומרים “טיולי שטח”, אילו אפשרויות עומדות בפניכם ואיך בוחרים את החברה – תרתי משמע, שאיתה כדאי לצאת לטיולים? כל הפרטים – במאמר שלפניכם.

מהם טיולי שטח?

לכאורה, טיולי שטח הם טיולים שכשמם כן הם – מתקיימים בשטח, אבל מכיוון שרובם המכריע של הטיולים מתקיימים בשטח, הרי שצריך להיות עוד פרמטר שמייחד את הטיולים האלה מטיולים אחרים. כשמדובר בטיולי שטח, הכוונה היא לטיולים אתגריים, כאלה שלא בוחרים בהם כדי לראות נופים, אלא על מנת להעלות בצורה משמעותית את רמת האדרנלין.

סוגי טיולים

על מנת לסבר את האוזן, הנה מספר דוגמאות לטיולים שמשתייכים לקטגוריה “טיולי שטח”:

  • רפטינג בקיאקים – טיול שחוזרים ממנו עם רמת התרגשות מדהימה, בזכות המהירות, בזכות העוצמה. לשבת בסירת קיאק ולנסות לתפוס איתה את הכיוון הנכון בתוך נהר שוצף, לפלס דרך בין סלעים ושיחים ולהגיע אל היעד בלי ליפול – זה אתגר של ממש.

  • סנפלינג – גלישת צוקים שמצריכה הרבה מאוד אסטרטגיה ואומץ כאחד. הספורט האתגרי הזה שבמסגרתו מטפסים על צוק וגולשים ממנו למטה בעזרת חבל, הפך להיות אחת הדרכים הפופולריות ביותר להכנסת צבע והתרגשות לחיים.

  • טיולי ג’יפים / טרקטורונים – טיולי ג’יפים וטרקטורונים הם טיולי שטח במלוא מובן המילה. במסגרת טיולים אלה שוכרים כלי רכב ויוצאים לטיול בשטח – עם או בלי הדרכה. טיולים אלה מאפשרים גם להגיע למקומות חדשים ולראות נופים נפלאים, וגם להתמודד עם אתגרי הטבע ולנסות לעקוף אותם, תרתי משמע, בעזרת הרכבים.

יש עוד לא מעט סוגים של טיולי שטח, כגון טיולים המשלבים טיפוס הרים או כאלה אשר מטרתם היא לערוך טרקים במדבר או בכל אזור אחר. אם בוחרים נכון את החברה שמקיימת את הטיולים האלה ואת האנשים שיוצאים איתם לטיול – אין בכלל ספק שטיול מסוג זה הופך להיות חוויה בלתי נשכחת. על מנת שאכן כך יקרה, כדאי מאוד לצאת לטיולי שטח אך ורק עם חברה אשר מתמחה בתחום ואשר מעסיקה מדריכים שמכירים היטב גם את השטח בו מתכוונים לטייל וגם את סוג הטיול. לגבי האנשים שאיתם יוצאים לטיולים כאלה, אין ספק שיהיה מאוד נחמד שהם יהיו חברים טובים שנמצאים באותו ראש שלכם, אבל כדאי לדעת שגם כשלא מכירים – טיולים כאלה מאוד מחברים ומאוד מגבשים.

לסיכום: אם אתם מחפשים חוויה אמיתית שתאפשר לכם ללמוד לא מעט על עצמכם ועל האנשים שאתכם, ואשר תיזכר במשך הרבה מאוד שנים – כדאי שתבחנו את האפשרות לצאת לטיולי שטח. סביר להניח, שלא תצטערו. טיול נעים!

 
השאירו תגובה
תגובה
Name
אימייל
דילוג לתוכן